UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Regulamin

Regulamin rozgrywek Ligi CLF opiera się na oficjalnych zasadach gry w piłkę nożną publikowanych przez FIFA wraz ze sposobem organizacji CLF ustalonym przez Zarząd Ligi. Podczas rozgrywek na całym terenie szkoły obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu, drużyny, które nie będą tego przestrzegały zostaną usunięte z Ligi.

 1. Terminy rozgrywek są ustalane przez organizatorów ligi CLF i podane do wiadomości na stronie http://www.clf.liganova.pl

 2. Liga jest amatorska i nie dopuszcza się w niej udziału zawodników grających powyżej klasy rozgrywkowej „A” PZPN

 3. Mecz trwa 2x30 minut + 5 minut przerwy.

 4. Mecze rozgrywane są przez drużyny złożone z 7 zawodników. Minimalna liczba graczy na boisku to bramkarz + czterech graczy w polu. Zmiany zawodników podczas gry na zasadach „hokejowych” w okolicach linii środkowej. Podczas zmiany na boisku nie może przebywać ośmiu zawodników. W takim przypadku zawodnik wchodzący karany jest karą 2 minut, a drużyna rzutem wolnym pośrednim.

 5. Zawodnikowi nie wolno nosić rzeczy (szczególnie biżuterii),które stanowiłyby zagrożenie dla niego samego lub innych zawodników. Zawodnik będący pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek środków odurzających nie ma prawa gry w meczu pod karą walkowera. Jeżeli podczas meczu taki fakt zostanie stwierdzony, zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę, a sędzia kończy spotkanie. Zostaje przyznany walkower dla drużyny przeciwnej. Organizator stwierdziwszy nietrzeźwość zawodnika, przed rozpoczęciem spotkania, nie dopuszcza go do zawodów.

 6. Zgłoszona drużyna może składać się maksymalnie z 20 zawodników, a minimalnie z 11. Drużyny zobowiązane są do posiadania jednolitych strojów z na stałe przypisanym numerem do zawodnika. W trakcie sezonu istnieje możliwość zmiany czterech zawodników w drużynie. Zmiany te należy zgłosić przed meczem do obecnego administratora-porządkowego CLF

 7. Tożsamość zawodnika może sprawdzać tylko i wyłącznie administrator lub sędzia. W przypadku braku możliwości udowodnienia tożsamości przed meczem - zawodnika sprawdza się w rejestrze. Jeżeli zawodnika nie ma w rejestrze, to nie zostaje on dopuszczony do gry. Jeżeli drużyna zgłosi protest dotyczący gry nieuprawnionego zawodnika w drużynie przeciwnej (sprawdzanie zawodnika odbyło się po meczu), organizator zarządza walkower. Protesty odnośnie tożsamości przed meczem zgłasza się administratorowi.

 8. Godzina podana w terminarzu jest godziną rozpoczęcia meczu. Organizatorzy nie przewidują możliwości zmiany terminu wyznaczonych meczów, możliwa jedynie zmiana godzin w obrębie jednej kolejki przy zgodzie czterech zainteresowanych drużyn.

 9. Mecz odbywa się z udziałem sędziego, którego wybiera Zarząd Ligi. Decyzje sędziego są niepodważalne. Każda drużyna jest zobowiązana stawić się na mecz z piłką. Przed rozpoczęciem gry wyboru piłki dokonuje sędzia. Do rozmów z sędzią jest upoważniony tylko i wyłącznie kapitan drużyny. Jakiekolwiek protesty odnośnie pracy sędziego powinny być zgłaszane administratorowi ligi w ciągu 15 minut od zakończenia spotkania.

 10. Zawodnik pauzuje jeden mecz po otrzymaniu trzech żółtych kartek. Zawodnik wykluczony automatycznie podczas meczu (czerwona kartka) nie może wystąpić w następnym meczu. W ekstremalnych przypadkach zawodnik może zostać wykluczony z rozgrywania większej liczby spotkań. Drużyna może odwołać się od kary wykluczenia, jeśli ma ku temu poważne przesłanki.

 11. Organizator zastrzega sobie prawo do nałożenia specjalnych kar zawodnikom indywidualnym jak i drużynie w przypadku nie zastosowania się do poleceń służb porządkowych podczas zawodów , zarówno w trakcie meczu jak i podczas przebywania na terenie szkoły poza czasem rozgrywania meczu swojej drużyny. W zależności od rodzaju przewinienia mogą to być kary odjęcia punktów, kary finansowe a nawet całkowite wykluczenie drużyny z rozgrywek.

 12. Wszelkie próby wpływania na werdykt sędziego w trakcie rozgrywania spotkania będą karane.

 13. Czas oczekiwania na drużynę przy rozpoczęciu meczu to 5 minut. Później następuje odgwizdanie walkowera (10-0). W przypadku gdy obie drużyny nie stawią się na boisku w wyznaczonym terminie mecz zostanie zweryfikowany jako obustronny walkower bez konsekwencji bramkowych. W przypadku trzeciego walkowera drużyna jest usuwana z ligi. W przypadku rozegrania przez usuniętą drużynę 50% meczów, wszystkie wcześniejsze wyniki się utrzymuje. Od momentu degradacji przyznaje się walkowery (10-0). W przypadku nie rozegrania przez zdegradowaną drużynę 50% meczy, wszystkie wcześniejsze wyniki zostają anulowane i sporządza się tabelę bez tej drużyny.

 14. Zgłoszenie drużyny do rozgrywek oznacza akceptacje regulaminu.

 15. Składy podane organizatorom są obowiązujące. Zabrania się występowania jednego zawodnika w dwóch różnych drużynach. Dopuszcza się jednokrotną zmianę barw klubowych podczas sezonu. Minimalny wiek zawodnika to 14 lat, poza tym nie ma ograniczeń wiekowych.

 16. Wszelkie kwestie sporne należy zgłaszać do organizatorów.

 17. Miejscem rozgrywania meczów jest boisko przy Gimnazjum Nr 5 w Warszawie im. T. Kościuszki al. Niepodległości 27.

 18. Wulgaryzmy i chamskie zachowanie na boisku nie będą tolerowane w naszej lidze nie zastosowanie się do upomnień Zarządu Ligi w tym względzie będzie groziło karaniem ujemnymi punktami a nawet w drastycznych przypadkach wykluczeniem drużyny z rozgrywek. Używanie wulgarnych słów podczas meczu będzie karane przez sędziego upomnieniem a w przypadku nie zastosowania się odpowiednio żółtą i czerwoną kartką.

 19. Drużyna odpowiada za zachowanie swych kibiców i może ponieść takie same konsekwencje , jak w przypadku własnej niesubordynacji.

 20. Na koniec sezonu Zarząd Ligi ma prawo odjąć drużynie punkty karne za brak subordynacji w stosunku do ogólnych zarządzeń podejmowanych w celu usprawnienia rozgrywek.

 21. Kolejność w tabeli na koniec sezonu:
  • Ilość zdobytych punktów.
  • Wynik bezpośredniego spotkania między zainteresowanymi drużynami.
  • W przypadku trzech lub większej ilości drużyn z identycznym dorobkiem punktowym- "mała tabela" uwzględniająca wyniki bezpośrednich pojedynków.
  • Ilość bramek wynikająca z różnicy między strzelonymi i straconymi bramkami.
  • Ilość zdobytych bramek w całych rozgrywkach.
  • Losowanie.

 22. Nasze FORUM to nie czat - nie używamy tu słów wulgarnych i obraźliwych dla innych uczestników. Każdy kto chce się zarejestrować zobowiązany jest po nick'u podać nazwę drużyny, z której jest (lub której kibicuje). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo usunięcia niewłaściwych postów.

 23. Każdy zawodnik odpowiedzialny jest za własne ubezpieczenie NW, OC i gra na własną odpowiedzialność.

 24. Zawodnicy niepełnoletni obowiązani są dostarczyć do kapitanów swoich drużyn (a kapitan do organizatora) pisemną zgodę rodziców na ich udział w rozgrywkach CLF z załączoną klauzulą o braku roszczeń rodziców do Organizatorów w przypadku odniesienia kontuzji podczas trwania meczu.

 25. Za rzeczy pozostawione podczas trwania zawodów organizator nie odpowiada.

 26. Przedstawicielem organizatora (Zarządu Ligi) podczas zawodów będzie wyznaczony administrator. Osoba ta ma wszelkie prawa związane z egzekwowaniem regulaminu. Wszyscy zawodnicy grający w CLF są obowiązani podporządkować się poleceniom administratora. Niezastosowanie się do uwag administratora będzie groziło karami do wykluczenia drużyny z rozgrywek włącznie.

 27. Podany regulamin może ulec zmianie.

Losowy profil zawodnika

Joomla templates by Joomlashine